Skaičiai pribloškia: lietuviai tam skiria net 20 kartų mažiau pinigų nei kai kurie europiečiai

2023 07 03
Inga Žemlauskaitė
Pardavimų plėtros ir mokymų skyriaus vadovė 
Remiantis Eurostat duomenimis, lietuvių pragyvenimo lygis yra tik 10 proc. mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį, tačiau investicijomis į gyvybės draudimą nuo ES vidurkio Lietuva atlieka net 7 kartus. Kodėl gyvendami geriau nei tokios senbuvės narės kaip Ispanija ar Portugalija, savo sveikatai ir ateičiai vis dar skiriame per mažai pinigų? Kokios tokio atotrūkio priežastys bei kokie mitai apie gyvybės draudimą vyrauja visuomenėje, pasakoja „Allianz Lietuva gyvybės draudimas“ Pardavimų plėtros ir mokymų skyriaus vadovė Inga Žemlauskaitė.
Sveikata ir gyvybė – svarbiausia
Aukšto pragyvenimo lygio šalių gyventojai, pavyzdžiui, vidutinis danas ar prancūzas gyvybės draudimui per metus skiria daugiau nei 2000 eurų. Tai – nestebina. Deja, Lietuvoje ši suma nesiekia net 90 eurų per metus. Tačiau net ir tose šalyse, kurių pragyvenimo lygis panašus ar žemesnis nei Lietuvoje, vidutinis gyventojas gyvybės draudimui per metus skiria žymiai didesnę pinigų sumą nei lietuviai. Pavyzdžiui, Portugalijoje, kurioje pragyvenimo lygis 23 proc. mažesnis nei ES vidurkis, vienas gyventojas vidutiniškai gyvybės draudimui per metus skiria 432 eurus. O Čekijoje, kurios pragyvenimo lygis labai panašus į mūsų, 108 eur daugiau nei vidutinis lietuvis. Taigi remiantis kitų šalių pavyzdžiu, galime teigti, jog lietuviai turi finansinių galimybių pasirūpinti gyvybės draudimu. Deja, pasak I. Žemlauskaitės, lietuviai vis dar labiau linkę prioritetizuoti turtą nei gyvybę ir sveikatą. „Lietuviai yra įpratę apdrausti daiktus: transporto priemones, nekilnojamąjį turtą, brangią buitinę techniką, elektronikos įrenginius, tačiau retai susimąsto, kad būtent sveikata ir gyvybė yra didžiausias mūsų turtas. Visos materialios gėrybės netenka prasmės, jei žmogus yra nepajėgus jomis naudotis.
Allianz Lietuva Pardavimų plėtros ir mokymų skyriaus vadovė Inga Žemlauskaitė
Pavyzdžiui, Ispanijoje, kurią pagal BVP mes lenkiame, žmonės yra gerokai labiau suinteresuoti gyvybės draudimu ir jam per metus skiria daugiau nei 150 eurų, mat šioje šalyje vyrauja supratimas, kad nėra nieko svarbiau už sveikatą“, – teigia specialistė ir priduria, jog pirmieji gyvybės draudimo polisai atsirado XVI a. pradžioje. Jau tada žmonės suvokė, kad žmogus yra brangesnis nei vežimas, laivas ar kluonas.