Visai ne veltui atrodo, kad Allianz Lietuva tiesiog gyvena socialine atsakomybe. Bendrovės generalinė direktorė Asta Grabinskė didžiuodamasi teigia, kad Lietuvoje jie buvo vieni iš pirmųjų, kurie versle pradėjo vadovautis socialinės atsakomybės idėjomis bei deklaruoti svarbias vertybes.
„Pirmosios socialinės atsakomybės veiklos Allianz Lietuva buvo vykdomos su Jungtinių Tautų biuru Lietuvoje. Kartu būrėme socialiai atsakingas įmones šalyje, aiškinome, kas ta socialinė atsakomybė yra. Vienas iš paprasčiausių paaiškinimų tai, kad įmonės socialinė atsakomybė – norėjimas padaryti visuomenei daugiau gero, nei numatyta įstatyme. Juk šiais laikais nebeužtenka sąžiningai mokėti mokesčius bei laikytis nustatytų reikalavimų. Verslas, kuris sėkmingai veikia visuomenėje, privalo norėti būti visaverčiu tos bendruomenės nariu. Tad, natūralu, kad verslai privalo norėti gyventi socialiniame gyvenime“, – sako įmonės generalinė direktorė.
Anot jos, verslas tikrai turi visas galimybes būti socialiai atsakingu bei dalyvauti socialiniame visuomenės gyvenime. Juk būtent verslo atstovai suburia žmones bendrai veiklai ir tikslui, o tokiu būdu gali padaryti ir daug gerų darbų.
Šį rudenį Allianz Lietuva vardas viešojoje erdvėje nuskambėjo labai garsiai ir, svarbiausia, gražiame socialinės atsakomybės kontekste. Įmonė daugiau nei 15 metų kartu su Nacionaliniu kraujo centru kiekvieną rudenį organizuoja neatlygintinos kraujo donorystės iniciatyvą. Šiemet šios akcijos metu buvo pasiektas svarbus rekordas, kuriuo išties galima didžiuotis.
„Mes tikrai labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad galime prisidėti prie Lietuvos žmonių gerovės. Tai darome net tiesiogiai – aukodami kraują. Labai svarbu, kad akciją rengiame kiekvienais metais. Žinoma, visada viskas priklauso nuo žmonių noro ir iniciatyvumo. Tad, pavyzdžiui, Lietuvos donorystės rekordą šiemet pasiekėme Elektrėnuose. Ten turime penketą aktyviai dirbančių kolegų. Tačiau, noras įsitraukti ir pajusti prasmę, gali padaryti labai daug – Elektrėnų Allianz Lietuva biuro žmonės tapo puikiu to pavyzdžiu“, – pabrėžia pašnekovė.
Ji įsitikinusi – jei tiesiog parašysime gražų elektroninį laišką kolegoms ir juos kviesime prisidėti prie akcijos bei aukoti kraują, norinčių atsiras, bet nebus daug. Tačiau jei jiems prie kavos puodelio papasakosime, kodėl ši iniciatyva svarbi ir tada pakviesime prisijungti – įsitrauks daug daugiau žmonių. Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus lyderystės bei to, kiek savęs jis nori įdėti vardan gero darbo. Juk labai svarbu tikėti idėja pačiam, taip paprasčiau bus „užkrėsti“ ir aplinkinius.
Allianz Lietuva generalinė direktorė pabrėžia – organizacijoje dirbančius žmones sieja ne tik bendri verslo tikslai. Kasdien matydamiesi bendradarbiai tampa ir bendraminčiais, kurie gali susivienyti bendriems geriems darbams.
„Galbūt kiekvienas po vieną nesiryžtumėme nueiti ir paaukoti kraujo, tačiau kai tai darai drauge su kolegomis, daliniesi visais įspūdžiais, vienas kitą padrąsini, o vėliau geriant arbatą gali viską aptarti, pasidžiaugti bei pajusti pilnatvę, neįmanoma tampa įmanoma. Esu įsitikinusi – tai ir yra ta jėga, kuri suteikia galimybę organizacijoms prisidėti prie visos visuomenės geresnio bei šviesesnio gyvenimo“, – nurodo pašnekovė.
Šiais laikais žmonės, anot A. Grabinskės, nori dirbti įmonėse, kurios yra gerai vertinamos visuomenėje bei nuolat daro prasmingus darbus. Darbuotojai vieninteliu prioritetu nebelaiko vien galimybės užsidirbti. Jie nori jausti prasmę, didžiuotis organizacija, kurioje dirba. Tik tokiu būdu jie gali džiaugtis ir pačiu savimi bei savo kolegomis.
„Pagrindinis tikslas – stengtis tam, kad kartu galėtumėme padaryti daugiau. Žinoma, socialinė atsakomybė yra ir įmonės viduje. Ji juntama prieš darbuotojus, kurie įsitraukia, kuria vertę bei kasdien nelengvai dirba. Organizacijos vadovo viena iš užduočių – padaryti viską, kad žmonės darbe jaustųsi gerai, kad jiems čia būtų gera“, – pabrėžia Allianz Lietuva generalinė direktorė.
Pašnekovė įsitikinusi – darbe oriai jaustis privalo kiekvienas darbuotojas. Tik tokiu būdu bus sukuriama aplinka, kurioje smagu ir gera dirbti. Tuomet socialinė atsakomybė, kurios pagrindinis tikslas – daryti gerą kitiems, taps pačios organizacijos neatsiejama dalis. Taip geri darbai su kaupu grįš ir pačiai įmonei.
Šiais metais Allianz Lietuva pasiekė ne tik savo įmonės, tačiau ir visos šalies kraujo donorų rekordą.
„Kraujo duoda tiek mūsų darbuotojai, tiek ir klientai. Vienas pačių gražiausių pavyzdžių – Elektrėnai, kuriuose šiemet kraujo davė virš 200 žmonių. Tai – didžiausia donorystės akcija Lietuvoje. Jos metu net pritrūko darbuotojų ir neužteko vienos dienos tam, kad kraujas būtų paimtas iš visų norinčių donorų“, – pasakoja A. Grabinskė.
Ji džiaugiasi ir labai didžiuojasi savo atstovaujama įmone. Anot generalinės direktorės, pats Kraujo centras pripažįsta, kad tiek donorais norinčių tapti žmonių vienu metu nėra surinkusi nei viena įmonė.
„Tai – tikrai didelis pasiekimas. Šiemet mūsų organizacijos dėka apie 500 žmonių aukojo savo kraują. Tai reiškia, kad kartu prisidėjome išsaugodami net 1500 gyvybių ar tiesiog padėjome tiems, kuriems tos pagalbos labai reikėjo“, – nurodo pašnekovė.
Anot jos, visa Allianz Lietuva veikla yra orientuota į socialinę misiją, kurios tikslas – padėti žmonėms nelaimių atveju, siekiant pasirūpinti savimi bei artimaisiais, o galbūt norint pasiruošti ypatingoms gyvenimo situacijoms. Įmonės atstovė sako, kad jie visada dirba galvodami apie žmones.
Geri darbai sustiprina pasitenkinimą savo veikla bei pasididžiavimą atstovaujama įmone. A. Grabinskė teigia, kad kiekvienas darbas turi nešti prasmę. Vis tik, kraujo donorystė – tikrai ne vienintelė veikla, kurioje Allianz Lietuva išreiškia socialinę atsakomybę.
„Mūsų veiklų spektras labai platus. Per daugybę metų esame įvykdę daug pačių gražiausių iniciatyvų. Dar prieš „Darom“ akciją mes jau tvarkėme aplinką miestuose, o kiek vėliau padėjome senelių bei vaikų globos namams: pavasarį ten sodindavome gėles, valėme langus. Taip pat daug dėmesio skiriame paramai sportui bei menui. Šiuo metu remiame Lietuvos paralimpinį komitetą, kartu įsteigėme projektą „Negalią keičia supergalia“. Remiame trejetą sportininkų, kuriems padedame ruoštis paralimpinėms žaidynėms. Paraleliai vystome šį projektą mokyklose, kuriose paralimpiečiai susitinka su jaunais žmonėmis bei pasakoja, kokiu būdu galima įveikti visas kliūtis. Sportininkai mokiniams akcentuoja, kad gyvenime gali nutikti įvairių sunkumų, tačiau svarbu neišsigąsti. Juk vidinė žmogaus motyvacija gali padėti padaryti labai daug,“ – įsitikinusi įmonės atstovė.
„Negalią keičia supergalia“ projekto tikslas – padėti visuomenei atsisakyti tam tikrų tebevyraujančių stigmų. Juk kiekvienas žmogus savyje gali rasti kibirkštėlę, kuri padėtų pasiekti geriausių rezultatų.
„Jei mes, kaip gyvybės draudimo įmonė, galime prie šito prisidėti, tai tik skatina dirbti dar geriau ir daugiau bei drauge džiaugtis to prasme“, – sako A. Grabinskė.
Allianz grupė visame pasaulyje su paralimpiniu judėjimu dirba labai daug. Įmonės atstovė teigia, kad yra įsteigta net tarptautinė grupė „Team Allianz“, kuri jungia sportininkus, olimpiečius, paralimpiečius iš viso pasaulio.
„Ši grupė padeda sportininkams pasiruošti gyvenimui baigus karjerą, padeda jiems augti ir tobulėti. Labai smagu, kad mūsų šalies paralimpiečiai, bendradarbiaudami su mumis, gali jungtis prie šios grupės veiklos. Tokiu būdu jie gali tapti didelės ir solidžios pasaulinės grupės dalimi. O juk taip ir mes galime įnešti indėlį į stigmų atsikratymą, sveikatingumo puoselėjimą Lietuvoje“, – nurodo A. Grabinskė.
Įmonės generalinė direktorė pabrėžia, kad socialinės iniciatyvos organizacijos narius suvienija ir kuria labai daug pozityvumo. Tokiu būdu įmonė gali būti geru ir progresyviu bendruomenės nariu. Juk ir žmonės nori dirbti organizacijose, kurios yra socialiai atsakingos, aktyvios. Šiuolaikiški darbuotojai siekia prisidėti prie prasmingų projektų bei bendro rezultato.